Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Podzimní sbírání plodů pro získání vitamínů

0

Po letním odpočinku a před zazimováním okolní přírody nezapomeňte vyrazit na procházku do podzimní přírody s košíkem nebo taškou a posbírat si, co nám příroda nadělila. Je toho mnoho a i když je potřeba nechat něco také zvířatům, které si dělají zásoby na zimu, můžeme si nějaké zásoby vytvořit také.

Co můžeme nasbírat

Vedle hub, které šly sbírat i v létě si domů můžeme donést šípky, plody černého bezu, trnky nebo jeřabiny. Všechny tyto plody právě na podzim dozrávají. Vitamíny pro zimní období je možné zakozervovat usušením, či zavařením nasbíraných plodů. Takovéto domácí zásobování je určitě lepší variantou než návštěva lékárny, kde stejné vitamíny pořídíte za velké peníze v chemicky upravených prostředcích. Vedle již zmiňovaných bobulí můžete v pásu volně rostoucích keřů potkat také jabloň nebo hrušeň. Nezapomeňte se porozhlédnout také po nějakém lískovém keři, na kterém dozrávají oříšky.

S blížícím se podzimem tedy vzhůru do přírody! Nejen obdivovat barevné listí našich stromů a keřů, ale udělat si zásoby na zimu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

85 + = 87